Dá se změnit pojišťovna?

Pokud se ptáte, zda se dá změnit pojišťovna, máme pro vás dobrou zprávu. Při splnění základních pojistných podmínek tak učinit samozřejmě lze.

V první řadě je důležité zmínit, že pojištění bylo, je a bude součástí života každého z nás. Je to v podstatě něco, co nám pomůže vyřešit nepředpokládané potíže a dovolí nám bezstarostně usínat a opětovně se probouzet bez pocitu a myšlenek, co když se stane to či ono.

Pro realizaci pojištění je třeba zvolit takovou pojišťovnu, která má stabilní a pevné místo na trhu a disponuje dostatečně spokojenou klientelou. Někdy se však může stát, že se stávající pojišťovnou již nejste plně spokojeni a bude třeba přistoupit ke změně. Řada lidí v tuzemsku změnu pojišťovny nepokládá za důležitou, naopak mnoho lidí v zahraničních zemích mají změnu pojišťovny na „denním pořádku“.

Změnou pojišťovny se dají ušetřit nemalé sumy peněz, někdy až tisíce ročně, které můžete využít na smysluplnější investice. Jsou známé i takové případy, kdy rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším pojištěním stejného automobilu činí až 6000,- Kč. Je nutné podotknout, že to jsou výjimky, ale i takové případy jsou reálné. Navíc při změně pojišťovny nepřijdete o bonusy, které máte u současné pojišťovny. Dále je nutné zmínit, že změna je naprosto bezplatná a zabere vám pár minut času.

Pokud se na trhu vyskytuje výhodnější nabídka pojištění, není důvod ji nevyužít. Každá ze třinácti pojišťoven, které působí na území České republiky, se předhání ve výhodnějších nabídkách a to z jednoho prostého důvodu, tou je větší klientela = vyšší zisky. Čím více klientů daná pojišťovna má, tím může mít i nižší ceny a tímto způsobem porážet konkurenci, která se na trhu vyskytuje. Neváhejte tedy srovnávat nabídku pojištění od našich pojišťoven, Česká pojišťovna, Kooperativa a mnohé další mezi sebou zcela jistě soupeří o přízeň svých klientů.

Posted in Povinné ručení by admin at Květen 9th, 2011.

Comments are closed.

https://www.amazon.com/KOS-Organic-Plant-Protein-Powder/dp/B0767Z2Y25